PARODA UŽUPYJE / Jurga Ivanauskaitė. Tibetas – kita realybė. EXHIBITION IN UŽUPIS / Jurga Ivanauskaitė. Tibet – a Different Reality

DL, Jurga ir QR kodas FINAL  copyJurga Ivanauskaitė.  TIBETAS – KITA REALYBĖ

For English translation see below.

Jurga Ivanauskaitė (1961-2007) – rašytoja, publicistė, dailininkė, keliautoja, Lietuvos Tibeto rėmimo grupės įkūrėja.

Parodoje ant Vilnelės krantinės Užupyje eksponuojamos Jurgos Ivanauskaitės fotografijos iš jos kelionės po Tibetą 1998 metais.

Plačiau >>

Tibeto skvere atidengta lentelė lietuvių ir tibetiečių kalbomis

DSC_2660Birželio 20 d. Tibeto skvere, Užupyje, lietuvių ir tibetiečių kalbomis atidengtos dekoratyvinės lentelės „Tibeto skveras“. Šia Tibeto rėmimo grupės bei VšĮ „Tibeto namai“ iniciatyva simboliškai jungiamasi prie Vilniaus miesto savivaldybės kuriamo atviro ir draugiško įvairių tautybių, kalbų bei religijų žmonėms miesto vizijos įgyvendinimo.

Plačiau >>

Gatvės muzikos dieną – muzika Tibetui

20170521_2119212017 m. gegužės 20 d. Tibeto skvere, Užupyje vyko Gatvės muzikos diena. Savo muzika bei užburiančiomis improvizacijomis džiugino pašėlusios ir poetiškai gaivališkos grupės „Arbata“ vokalistas Andrius Zalieska-Zala su kompanija,  pianinu grojantis Giedrius Karaliūnas pakvietė į nepamirštamą muzikinę kelionę tarp Rytų ir Vakarų, o kolektyvas „The Flying Fish“ įtraukė į svajingo balso, sidabrinės fleitos, stebuklingų hangų ir melodingos bandžos pasaulį.

Plačiau >>

Prie Seimo ir Kinijos ambasados – piketai už Tibetą

20170310_095050_HDRKovo 10 d., Tibeto nacionalinio sukilimo 58-ųjų metinių proga, siekdama atkreipti  visuomeninės dėmesį į Tibeto situaciją šiandien,  Tibeto rėmimo grupė Vilniuje surengė du piketus. Pirmasis jų vyko prie Lietuvos Respublikos Seimo. Šiuo piketu Tibeto rėmėjai ragino į pirmąjį pavasario sesijos posėdį besirenkančius Seimo narius kuo greičiau įsteigti tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupę šio šaukimo LR Seime. Tokios grupės veikė Lietuvos Respublikos Seimuose nuo XX a. paskutiniojo dešimtmečio, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę.

Plačiau >>

Nenugalėtas Tibetas

Tibet religion2016 metų rugsėjo pabaigoje minime 25-ąsias metines nuo pirmojo Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje. Tuomet vieno ryškiausių pasaulio dvasinių autoritetų parodytas dėmesys mūsų tautai simboliškai Lietuvą sugrąžino į pasaulio žemėlapius. Nesmurtiniu būdu iškovota laisvė ir pačiam Tibeto dvasiniam bei politiniam lyderiui buvo ženklas, jog jo paties pasirinktas kelias kovojant už Tibeto išsaugojimą yra teisingas ir netrukus duos vaisių. Deja, Tibeto okupacija, kultūros, religijos bei tautos naikinimas tebesitęsia iki šiol…

Plačiau >>

Neregėtas Tibetas

printer@bernardinai.lt_20160404_165317Retame pasaulio žemėlapyje šiandien galima rasti pažymėtą Tibetą, nors dar praėjusio amžiaus viduryje savo teritorija ši šalis mažai kuo tenusileido Kinijai. Dabar tai okupuotas, nusiaubtas, jėga padalintas ir suskaldytas kraštas, o ilgus amžius krašte gyvavusi unikali Tibeto civilizacija su savo kultūra, religija, kalba, papročiais dėl kinų valdininkų nuosekliai vykdomos tautinės asimiliacijos politikos yra atsidūrusi ant išnykimo slenksčio.

Plačiau >>

Žvilgsnis į šiandieninį Tibetą

Ganzi Tibetan Autonomous PrefectureĮ Tibeto autonominį regioną, kurį nuo 1959 metų oficialiai į savo sudėtį įtraukė šalį okupavusi Kinijos komunistų valdžia, kasmet investuojama beveik po penkis milijardus dolerių, nepaisant to, tibetiečių nepasitenkinimas varžomomis jų teisėmis ir nuolatine kinų valdžios kontrole vis auga.

Plačiau >>

Gatvės muzikos diena 2016 Tibeto skvere

20160521_155251_HDR2016 gegužės 21 d. Tibeto skveras įsijungė į Gatvės muzikos dienos šventę. Šį kartą čia puikią programą kanklėmis grojo Liepa Kazlauskaitė, trys stilingi jaunuoliai atliko tibeto-australų ezoterinę muziką, bardas Ričardas Mikalajūnas su savo ir kitų autorių dainomis bei Mindaugas Ancevičius su grupe.

 

Plačiau >>

Pasipuošęs Tibeto skveras pasveikino užupiečius su Neprigulmybe

20160331_182334_HDRBesirengiant minėti Užupio Respublikos Neprigulmybės šventę balandžio 1-ąją, Tibeto skveras buvo papuoštas tibetietės vienuolės Tenzin Tselha iš Dharamsalos atsiųstomis maldos vėliavomis, Užupio menininkės Rasos sukurtomis vėliavėlėmis bei Manto skambančiais varpeliais. Šia proga Tibeto rėmėjai reiškia dėkingumą Užupiui už tai, kad čia žmogus turi teisę būti ir tibetiečiu.

Plačiau >>

Losaro proga – šilčiausi linkėjimai tibetiečiams iš Vilniaus

unnamed (1)Vasario 7 dieną Užupyje, Tibeto skvere, vyko tibetiečių Naujųjų metų šventės – Losaro šventimas. Pagal tibetiečių kalendorių, vasario 9 d. prasidės 2143-ieji, ugninės Beždžionės, metai. Tibeto skvere buvo rašomi naujametiniai linkėjimai Jo Šventenybei Dalai Lamai XIV ir tibetiečiams, o nufilmuoti linkėjimai bus persiųsti Dalai Lamai.

Plačiau >>

Jurgos skvere – katino palydėtuvės į Tibetą

12113352_1002179973178572_5784327598434476239_o2015 m. spalio 3 d. Vilniuje vyko StoHoVilniaus festivalis. Šia proga rašytojos Jurgos Ivanauskaitės skvere, Aguonų gatvėje, Tibeto laisvės rėmimo grupė surengė performansą-instaliaciją „Katino palydėtuvės į Tibetą“. Skulptorės Ksenijos Jaroševaitės sukurtas „Katinas“ buvo aprengtas tibetietiškais drabužiais ir simboliškai išlydėtas Tibeto kryptimi su geriausiais palinkėjimais tibetiečių tautai.

Plačiau >>

Tibeto skvere atidaryta bibliotekėlė

a3a27921b55c0437dcf05ff25bec833c644e21c4_article_scaleRugpjūčio 25 d. Vilniaus Tibeto skvere VšĮ „Tibeto namai“ iniciatyva įvyko simbolinis bibliotekėlės atidarymas. Šis naujas objektas šalia Rimanto Sakalausko skulptūros „Mandala“ bei neseniai „išdygusio“ akmens, ant kurio tibetietiškais rašmenimis užrašyta mantra gražiai įprasmins bendrystės ir bičiulystės dvasią ne tik pačiame Tibeto skvere, Užupyje, bet ir toli už jo ribų.

Plačiau >>

„Tibeto namai“ Kultūros naktį

WP_20150619_095Birželio 19 d. Vilniuje vyko Kultūros nakties programa. Šia proga Tibeto skvere, Užupyje įsikūrė Tibeto namai: iš didelių maldos vėliavų sukurta instaliacija, kurios viduje buvo rodoma kino filmų programa apie Tibeto kultūrą bei Lietuvoje vykusias Tibeto palaikymo akcijas. Ant skvere esančios transformatorinės sienų buvo paišomi grafičiai Tibeto tema, skveras papuoštas organinio stiklo kūriniais, o Lietuvoje gyvenantis Rigzinas Spalbaras iš Ladako atliko autentišką Mandalos ceremoniją.

Plačiau >>

Gatvės muzikos diena’ 2015 – Tibeto skvere

T16Gegužės 16 d. Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose 7 kartą vyko Gatvės muzikos diena, kurios metu nuo ryto iki vakaro skambėjo pati įvairiausia muzika. Tibeto laisvės rėmimo grupė Vilniuje, Tibeto skvere, klausytojus pakvietė į du koncertus – Andriaus Zalieskos-Zalos su grupe ir Domanto Razausko, Sauliaus Petreikio ir Simo Butavičiaus.

Plačiau >>

Vilniuje – solidarumo su Tibetu akcija

unnamed (7)Kovo 10 d., Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečio minėjimo išvakarėse, Vilniaus rotušės aikštėje įvyko „Tibeto rėmimo grupės“ surengta akcija „136 žmonės“: daugiau kaip šimtas dalyvių rankose laikė per pastaruosius metus susideginusių 136 tibetiečių nuotraukas. Akcija vyko minint 56-ąsias Tibeto nacionalinio sukilimo metines.

Plačiau >>