Filmas „Miežių laukai anapus kalno“ – apie sudėtingus tibetiečių pasirinkimus

BARLEY 2Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10 d. (pirmadienį), 19 val. kino teatre „Skalvija“ (A. Goštauto g. 2) bus rodomas 2017 metais sukurtas Kinijoje gimusio režisieriaus Tiano Tseringo vaidybinis filmas „Miežių laukai anapus kalno“, pasakojantis apie sudėtingus tibetiečių pasirinkimus šiandien.

Plačiau >>

Laima Andrikienė. Apie pasaulio stogą, šilkinį diržą ir kinų uostą Pirėją

The Potala Palace in Tibet Autonomous RegionIštrauka iš spaudai rengiamos pokalbių su Europos Parlamento nare dr. Laima Andrikiene knygos „Europos saulėlydis atšaukiamas“. Kalbėjosi ir pokalbius užrašė Arnas Ališauskas.

Plačiau >>

Žmogaus teisių aktyvistai išlydės prezidentę į Kiniją

The Potala Palace in Tibet Autonomous RegionLapkričio 2 d., penktadienį, 12 val. prie Lietuvos Respublikos prezidentūros, žmogaus teisių aktyvistai simboliškai išlydės prezidentę Dalią Grybauskaitę į Kiniją, kur planuojamas jos susitikimas su šios šalies prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) bei dvišalių prekybos ryšių aptarimas.

Plačiau >>

Tapkite 2019 metais vyksiančios parodos „BOD (Tibetas)“ dalyviais

93aa5a9960a31a4a0502352f52ccf25c28faf6551959 metų kovo 10 dieną Tibete prasidėjo nacionalinis sukilimas prieš šią kalnų šalį okupavusią komunistinę Kiniją. Ginkluotas pasipriešinimas baigėsi sukilėlių pralaimėjimu ir Tibeto dvasinio lyderio bei politinio vadovo Dalai Lamos XIV (Jo Šventenybės Tenzino Giatso pasitraukimu į kaimyninę Indiją).

Plačiau >>

Keliaujanti Jurgos Ivanauskaitės fotografijų paroda – Klaipėdoje

Jurga Ivanauskaitė. Tibetas, 1998 m.Rugpjūčio 30 d. 17.30 val. miesto erdvėje ties Naujosios Uosto ir Danės gatvių sankryža (Naujoji Uosto g. 3) bus atidaroma šviesaus atminimo rašytojos, keliautojos ir Tibeto rėmėjos Jurgos Ivanauskaitės fotografijų paroda „Tibetas – kita realybė“. Po parodos atidarymo, 18.30 val. Klaipėdos Fotografijos galerijoje (KKKC parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2) vyks lietuvių autorių knygos „Tibetas: tolimas ir artimas. Laisvės byla“ pristatymas. Po knygos pristatymo bus rodomas Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Nuo pasaulio stogo“. Renginyje dalyvaus VU dėstytojas, orientalistas, VšĮ „Tibeto namai“ vadovas Vytis Vidūnas, projektų vadovė Rūta Norkutė ir vienas knygos sudarytojų Gediminas Kajėnas.

Plačiau >>

Tibeto vienuoliai Vilniuje atskleis archajišką Tibeto kultūrą

7875417_origRugsėjo 2–3 d. Vilniuje lankysis Tibeto vienuoliai, kurie sostinės gyventojams bei svečiams pristatys unikalią Tibeto kultūrą bei dvasinį budizmo meną: smėlio mandalos pylimo ritualą, apeiginius šokius bei šventąją tibetiečių vienuolynų muziką.

Plačiau >>

Dalai Lama pasidalino savo laimės receptu ir išreiškė požiūrį į ES bei Lietuvą

35385690_10160479647730427_2158294681979453440_oLietuvoje viešintis Tibeto dvasinis lyderis, Nobelio taikos premijos laureatas Dalai Lama XIV ketvirtadienį Lietuvos žmonėms skaitė paskaitą „Laimės menas“, kurioje palietė ne tik opius kiekvieno asmeninio gyvenimo klausimus, bet ir išsakė savo požiūrį į Europos Sąjungą, Baltijos šalis ir pabėgėlių temą. Perteikiame jo mintis tiesiogine kalba.

Plačiau >>

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV paskaitos „Laimės menas“ vaizdo įrašas

2017-07-17-Zanskar-G11-_DSC0794-1-1024x574„Tikrasis džiaugsmas yra gyvenimo būdas, o ne trumpalaikė emocija…“, – sako viena šviesiausių ir charizmatiškiausių asmenybių pasaulyje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. 2018 metų birželio 14 d.  „Siemens“ arenoje Vilniuje jis skaitė paskaitą „Laimės menas“. Kviečiame paklausyti šios paskaitos vaizdo įrašo. 

Plačiau >>

Kultūros naktis Tibeto skvere: Domantas Razauskas, gongai, tibetiečių pasakos

20160331_192808_HDRNaktį iš birželio 15 į 16 d. Tibeto skvere bus sekamos tibetietiškos pasakos, skambės gongai bei Domanto Razausko dainos.

Šių metų Kultūros naktis Tibeto skvere bus ypatinga. Kelias dienas prieš (birželio 13–14 d.) Vilniuje lankysis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV, o birželio 15 d. minimos aštuntosios Tibeto skvero įkūrimo metinės. Tad Kultūros naktis – simboliškas šių dviejų įvykių vainikavimas.

Plačiau >>

Dalai Lamos žinutė Lietuvos žmonėms: Kuo mes esame ypatingi

35188954_10160475887985427_4003476266576510976_oLietuvoje viešintis dvasinis Tibeto lyderis, Nobelio taikos premijos laureatas Dalai Lama XIV Vilniaus universitete, senųjų rūmų kiemelyje, skaitė viešą paskaitą visiems norintiesiems. Jis kalbėjo apie taikaus pasaulio viziją, karus tarp religijų ir vertybes, dėl kurių nesiginčija nė vienos religijos atstovai.

Plačiau >>

Nauja Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga „Apie pasaulį“

Dalai Lama apie pasauliTibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje proga išleista nauja jo bei Franz Alto knyga „Apie pasaulį“ (išleido „Alma littera“). Šioje knygoje, jau tapusioje tarptautiniu bestseleriu, aprašomi pasaulio keliai į vienybę, paliečiamos skaudžios aktualios temos – aktyvėjantis nacionalizmas, mintis apie pasaulio vienybę paneigiantis naujo JAV prezidento šūkis „Pirmiausia – Amerika!”, pabėgėlių krizė, klimato kaita, materializmas; taip pat meditacija, visuomenės moralė ir net neurologija.

Plačiau >>

Dalai Lama Lietuvoje: „Visi septyni milijardai žmonių yra viena šeima“

Dalai Lama visits HamburgĮ Lietuvą antradienį atvykęs Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama Vilniuje surengė spaudos konferenciją. Gana chaotiškame ir didelio susidomėjimo sulaukusiame renginyje jis svarstė apie meilę, vidinę ramybę ir šypsenas, o politikai dėmesio skyrė nedaug. Vos atkeliavęs į Lietuvą, Dalai Lama, paklaustas, kaip vertina prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą su juo nesusitikti, žurnalistams teigė: „Laikau ją tik dar vienu žmogumi. Kad ir kur keliaučiau, man svarbiau susitikti su žmonėmis, o tik tada su keliais lyderiais.“

Plačiau >>

Dalai Lama XIV. Apie laimę

Dalai Lama arrives in Amsterdam„Tikrasis džiaugsmas yra gyvenimo būdas, o ne trumpalaikė emocija…“, – sako viena šviesiausių ir charizmatiškiausių asmenybių pasaulyje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Neseniai lietuvių kalba pasirodė nauja Dalai Lamos XIV ir Rajiv Mehrotra knyga „Apie gyvenimą ir laimę“ (leidykla „Alma littera“, 2018), kurios ištrauką ir pateikiame skaitytojams.

Plačiau >>

Išleista knyga „Tibetas: tolimas ir artimas. Laisvės byla“

viršelis (1)Prieš pat ketvirtąjį Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos XIV vizitą Lietuvoje, pristatyta jo viešnagei sostinėje skirta knyga „Tibetas: tolimas ir artimas. Laisvės byla“. Gedimino Kajėno ir Radvilės Racėnaitės sudarytame straipsnių rinkinyje skaitytojai supažindinami su lietuviams geografiškai tolimu, tačiau patirtimis ir išgyvenimais, kova už laisvę ypač artimu Tibetu.

Plačiau >>

Dalai Lama XIV lankysis Užupyje ir apžiūrės Jurgos Ivanauskaitės fotografijų parodą

Birželio 13–14 d. Lietuvoje, Vilniuje, viešėsiančio Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos XIV garbei Užupyje, ant Vilnelės krantinės, bus rengiama Jurgos Ivanauskaitės fotografijų paroda „Tibetas – kita realybė“. Planuojama, kad parodą aplankys ir Jo Šventenybė Dalai Lama XIV.

Plačiau >>