Filmas „My Reincarnation“ – apie didį Tibeto mokytoją ir jo užsispyrėlį sūnų

My-Reincarnation-DVD-F

Dvidešimt metų dokumentinio kino kūrėja Jennifer Fox su kamera stebėjo didį Tibeto mokytoją Namkhai Norbu Rinpochę ir jo Italijoje gimusį sūnų Yeshi. Iš to gimė intymus dokumentinis pasakojimas apie vieną paskutinių Tibete dar besimokiusių atgimusių lamų ir jo užsispyrusį sūnų, nenorintį žengti tėvo pėdomis…

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito rugsėjo 11-14 d. proga Vilniuje rugsėjo 7-23 d. vyks ir Tibeto kultūros dienos. Įdomioje ir turiningoje programoje, kurios metu vyks  tibetiečių vienuolių grupė iš Indijos Sera vienuolyno Avalokitešvaros smėlio Mandalos pilimas bei ritualinius Čam šokių vakarai, Jurgos Ivanausakitės fotografijų paroda Tibeto skvere bei skulptoriaus Rimanto Sakalausko mozaikinės kompozicijos „Mandala“ atidengimo cereminija dalyvaujant Jo Šventenybei Dalai Lamai XIV, taip pat šiaurinio budizmo religinės tapybos – ritininių piešinių thankų – paroda ir kt.

Šioje programoje numatyta ir Jennifer Fox dokumentinio filmo „Mano reinkarnacija“ peržiūros kino teatre „Pasaka“.

Dvidešimt metų dokumentinio kino kūrėja Jennifer Fox su kamera stebėjo didį Tibeto mokytoją Namkhai Norbu Rinpochę ir jo Italijoje gimusį sūnų Yeshi. Iš to gimė intymus dokumentinis pasakojimas apie vieną paskutinių Tibete dar besimokiusių atgimusių lamų ir jo užsispyrusį sūnų, nenorintį žengti tėvo pėdomis.

1959 m. Rinpoche pabėgo į Italiją, ten vedė ir susilaukė dviejų vaikų. Pirmagimis Yeshi buvo atpažintas kaip garsaus dvasios mokytojo, mirusio, kai Kinija įsiveržė į Tibetą, įsikūnijimas. Tačiau Yeshi – Vakarų pasaulio vaikas, trokštantis gyventi kaip paprastas šiuolaikinis žmogus. Ar tėvui pavyks įtikinti sūnų priimti jam suteiktą dvasios dovaną? Dar niekada jokio didžio Tibeto mokytojo asmeninis gyvenimas nebuvo taip nuodugniai atskleistas ir vargu ar bus. Prisijaukindama savo filmų personažus, tarp kurių buvo ir Dalai Lama, dešimtmečių trukmės dramą J. Fox paverčia universalia istorija apie meilę, virsmą, likimą.”

Filmų peržiūros vyks rugsėjo 8 d. 15.00 val, 11 d. 20. 30 val. ir 13 d. 18.30 val. kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g 4/3)