Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje vaizdo įrašai

Renginys Tibeto skverelyje. Anna VakhotskaRugsėjo 11–14 dienomis Vilniuje lankėsi nenuilstantis taikos ir atjautos skleidėjas, Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. Tai buvo jau trečiasis šio Nobelio taikos premijos laureato, ilgamečio Tibeto politinio vadovo, apsilankymas mūsų šalyje.

„Aš esu paprastas budistų vienuolis, tik vienas iš septynių milijardų“, – susitikimuose vis kartojo Dalai Lama, pabrėždamas kiekvieno asmeninę atsakomybę ne tik už savo paties gyvenimą, bet ir už kitą žmogų, savo aplinką, bendruomenę, gamtą ir visą pasaulį. Susitikimuose tvyrojusį susikaupimą ir jaudulį vis nušviesdavo Dalai Lamos šypsena ir šelmiškas juokas, o jo išsakytas paprastas mintis apie svarbiausius dalykus lydėjo artumas ir pagarba žmogui.

„Propaguoti žmogiškas vertybes – mano svarbiausia veikla šiandien, kad ir kur eičiau, kad ir su kuo susitikčiau, – teigė Dalai Lama. – Kiekvienas žmogus siekia laimės, tačiau laimė – ne pinigai, ne turtai. Mumyse yra laimės šaltinis – tai liudiju savo gyvenimo patirtimi.“

1. Kalba „Socialiniai, ekologiniai ir moraliniai iššūkiai moderniame pasaulyje“ Vilniaus rotušėje (2013 rugsėjo 12 d.)

2. Paskaita „Kelias į taiką ir laimę globalioje visuomenėje“ Vilniaus Siemens arenoje (2013 rugsėjo 13 d.)

I dalis
II dalis
III dalis
IV dalis

3. Pokalbis su vaikais („Lietuvos Ryto“ TV)

I dalis
II dalis

4. Bernardinai.lt pokalbis su Jo Šventenybe Dalai Lama XIV

5. Ryčio Zemkausko laida Alchemija „L. L reiškia Lama“