Kinų Naujieji Metai rytų Tibete Drango mieste pasitikti su kylančia įtampa

1401311127475SPasitikdama kinų Naujuosius Metus, kurie šiemet prasidėjo sausio mėn. 31 d., Kinija mobilizavo karines pajėgas rytų Tibete Drango mieste, kur prieš dvejus metus vyko didelio masto protestai, teigia tibetietis vienuolis Džamtangas Paldenas (Jamtang Palden), dabar gyvenantis tremtyje. Situacija Drango mieste išlieka įtempta. Tai liudija vaizdai, gauti iš šaltinio Tibete.Sausio 27-ąją didelis ginkluotų Kinijos pajėgų konvojus su tankais buvo pastebėtas vykstantis link Drango miesto, kur tibetiečiai vis labiau sekami. Norėdami patekti į viešas vietas jie privalo turėti atitinkamus leidimus; valdžia yra įsakiusi turėti asmens tapatybės korteles, kurios nuolatos tikrinamos mieste. Vieši susitikimai restoranuose ar lauko kavinėse yra draudžiami, o tibetiečiams priklausančios transporto priemonės nuolatos stabdomos patikrai, teigė tas pats šaltinis.

2012-ųjų sausio 23d., pirmąją kinų Naujųjų Metų dieną, šimtai Tibeto laisvės ir Jo Šventenybės Dalai Lamos sugrįžimo reikalaujančių tibetiečių išėjo protestuoti į gatves. Kinų saugumo pajėgos atsakė beatodairiškai šaudydamos į neginkluotus protestuotojus. Protestai įsiplieskė, kai vietinio Kinijos Viešosios Apsaugos Biuro pareigūnai pradėjo savavališkai suiminėti tibetiečius, įtardami juos platinus skrajutes ir plakatus mieste po regione nuvilnijusios tibetiečių susideginimų bangos. Plakatai įspėjo, kad susidegins dar daugiau tibetiečių, jei Kinijos valdžia ir toliau nepaisys tibetiečių rūpesčių.

Po protestų sekė Kinijos valdžios organų organizuotos didelio masto įtariamųjų, dalyvavusiųjų demostracijose, gaudynės pasibaigusios virš šimto tibetiečių areštu ir dviejų brolių nužudymu jų slėptuvėje netoliese Drango esančiuose kalnuose.

Šaltinis: http://www.phayul.com/news/article.aspx id=34509&article=Situation+in+Drango+tense+around+Chinese+New+Year&t=1&c=1