Kinijos pareigūnas: „Ignoruokime spaudimą dėl Tibeto“

140221121107NYKinijos valdžios pareigūnas pasakė, kad Kinija turi ignoruoti užsienio spaudimą dėl žmogaus teisių Tibete, rytų Turkestane ar Xinjiange ir vietoj to turi palenkti Vakarų nuomonę savo pusėn. „Tuo metu kai Kinija tampa vis labiau susijusi su tarptautiniais ryšiais, o Tibetas ir Xingiangas tampa vis atviresnis pasauliui, vis daugiau vakariečių supras Tibetą ir Xingiangą tuo požiūriu, kuris dera su realybe“, – Kinijos valdžios interneto svetainėje rašo buvęs Jungtinio Fronto Darbo Departamento vadovas Zhu Weigunas, su kuriuo Dalai Lamos atstovai tarp 2002 – 2010-ųjų buvo susitikę dešimtį kartų.„Be abejonės tai reikalaus ilgalaikio, sudėtingo ir atsargaus darbo ir tiek pat kantrybės, bet laikas yra Kinijos pusėje“, – rašė jis.

Per dešimtmečius plintantys protestai prieš Kinijos valdžią Tibete pasireiškė susideginimų banga. Žinoma, kad nuo 2009-ųjų metų protestuodami prieš gimtinės okupaciją susidegino 127 tibetiečiai.

„Mes galime tik spausti Vakarus pakeisti savo mąstymo būdą, kuris leistų suprasti, kad Kinijos galios negalima išvengti… ir kad Vakarų interesams pravartu palaikyti ir plėtoti ryšius su Kinija, o ne atvirkščiai‘, – rašė Zhu.

Jis taip pat rašė, kad Kinija privalo nekreipti dėmesio į tai, ką apie Tibetą kalbą Vakarai.

Tibeto vyriausybė tremtyje ir daugybė ekspertų iš Vakarų sako, kad pagrindinė tibetiečių susideginimų priežastis yra Kinijos vykdoma politika, ypač susijusi su politine ir religine priespauda, kultūrine asimiliacija ir gamtos naikinimu Tibete.

Šaltinis: http://www.phayul.com/news/article.aspx?id=34572&article=Ignore+foreign+pressure+on+Tibet+says+Zhu

2014/03/03