JAV paskyrė naują specialųjį koordinatorių Tibeto reikalams

sarhDr. Sarah Sewall buvo paskirta Jungtinių Valstijų sekretore civilių saugumui, demokratijai ir žmogaus teisėms. Viena iš jos pareigų – būti Specialiąja koordinatore Tibeto reikalams. Dr. Sewall ankščiau buvo vyresnioji viešosios politikos lektore Harvardo universiteto Johno F. Kennedy Valstybinėje Mokykloje. Ji yra buvusi taikos palaikymo ir humanitarinės pagalbos sekretore Clintono prezidentavimo laikotarpiu bei prezidento B. Obamos nacionalinio saugumo ir užsienio politikos grupės nare.

Tibeto politinis vadovas dr. Lobsangas Sangay pasveikino dr. Sewall pradėjusią eiti naujas pareigas. „Dr. Sewall turi gilių žinių ir aistrą žmogaus teisių problemoms, todėl bus labai stipri Sekretorė ir Specialioji Tibeto reikalų koordinatorė. Norėčiau padėkoti valstybės sekretoriui Johnui Kerry už paskyrimą ir Jungtinių Valstijų Senatui už dr. Sewall patvirtinimą. Laukiu galimybės susitikti ir kartu dirbti“ – sakė Sikyongas.

Dr. Sewall yra penktoji Jungtinių Valstijų Specialioji koordinatorė Tibeto reikalams.

Tarp svarbiausių Specialiosios koordinatorės Tibeto reikalams pareigų numatytas dialogo tarp Jo Šventenybės Dalai Lamos ar jo atstovų bei Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybės skatinimas, taip pat JAV valdžios politikos bei projektų susijusių su Tibetu koordinavimas.

Šaltinis: http://tibet.net/2014/02/21/united-states-government-appoints-a-new-special-coordinator-for-tibetan-issues/

2014/03/03