Jauniausia Tibeto parlamento narė: „Kinijos valdžios politika Tibete kelia grėsmę Tibeto identitetui“

140227045809VJVasario 25 d. Tibeto parlamento tremtyje narė Dhardon Sharling sukritikavo Kinijos politiką Tibete ir jos reakciją į tibetiečių protestus regionuose kur nuo 2009-ųjų jau įvyko 127 susideginimai. Jauniausia Tibeto parlamento narė kalbėjo 6-ajame Ženevos susitikime dėl žmogaus teisių ir demokratijos, kuriame dalyvavo žmogaus teisių aktyvistai ir buvę politiniai kaliniai iš Kubos, Irano, Šiaurės Korėjos, Pakistano, Rusijos, Egipto, Tibeto bei kitų šalių. Šis susitikimas Ženevoje vyko tuo pat metu, kaip ir kasmetinė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių sesija.

Kalbėdama apie „Moterų teises, žmogaus orumą ir lygybę“ Sharling pabrėžė, kad žmogaus teisių situacija Tibete per pastaruosius keletą metų ženkliai sumažėjo ir regione pastebimas masinis Kinijos valdžios dorojimasis su tibetiečiais. Ji pažymėjo, kad Kinijos valdžios politika Tibete kelia grėsmę Tibeto identitetui bei šios kultūros išsaugojimui ateities kartoms.

Sharling rekomendavo tarptautinėms bendruomenės, ypač JT narėms, užtikrinti, kad Kinija tvirtai laikytųsi savo įsipareigojimų bei konstitucijos ir tokiu būdu pateisintų savo buvimą Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių Tarybos nare.

Vienu pagrindiniu šių metų Ženevos suvažiavimo akcentu taps apdovanojimas Kinijos žmogaus teisių advokatui, žinomam „baso advokato“ vardu, Chen Guangshengui, kuris savo darbais atskleidė žmogaus teisių problemas Kinijos kaimuose.

Šaltinis: http://www.phayul.com/news/article.aspx?id=34604&article=Youngest+Tibetan+MP+slams+China+at+Geneva+Summit

2014/03/03