2014-ieji paskelbti Jo Šventenybės Dalai Lamos metais

18af43d3255eb15f0f8a44f8563ed1e83e01944dNorėdama pagerbti Jo Šventenybės Dalai Lamos lyderystę bei indėlį į Tibetą ir šiandieninį pasaulį, Tibeto Vyriausybė tremtyje kovo 10-ąją 2014-uosius metus paskelbė Jo Šventenybės Dalai Lamos metais. „Nuo 16 metų Jo Šventenybė Dalai Lama dirbo Tibetui ir supažindino pasaulį su Tibetu ir tibetiečiais. Jo dėka mes galime gyventi tremtyje aukštai iškėlę galvas“ – savo kalboje kovo 10-ąją sakė Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay.

Jis priminė, kad šiais metais bus minimos ir Nobelio taikos premijos skyrimo Jo Šventenybei Dalai Lamai 25-osios metinės.

Giedant Tibeto nacionalinį himną Tibeto politinis vadovas iškėlė Tibeto valstybinę vėliavą. Tylos minute buvo pagerbti savo gyvybes vardan Tibeto paaukoję tibetiečiai.

Lobsangas Sangay pakartojo, kad Tibeto Vyriausybės tremtyje įsipareigojimas yra Tibeto klausimą spręsti Vidurio keliu. „Vadovaujantis Vidurio kelio pozicijos nuostatomis įgyvendinus tikrąją autonomiją politines represijas pakeistų pagrindinės teisės ir laisvės; ekonomikos marginalizavimą – ekonominis pakilimas; socialinę diskriminaciją – socialinė lygybė; kultūrinę asimiliaciją – kultūros puoselėjimas, o aplinkos niokojimą – aplinkos apsauga. Nuosekliai laikomės Vidurio kelio pozicijos, kadangi laikome ją efektyviausia priemone padaryti galą kančioms Tibete.“

Sukilimo metinių minėjimo renginyje Dharmsaloje Informacijos ir tarptautinių ryšių ministerijos ministrė Dicki Chhoyang atidengė dvejų metrų aukščio skulptūrą skirtą Tapey – pirmajame 2009-aisiais Tibete susideginusiam tibetiečiui. Ši skulptūra bus perkelta prie Kankinių memorialo esančio netoli įėjimo į Tsulgkhangą.

Šaltinis: http://www.phayul.com/news/article.aspx?id=34655&article=Tibetan+PM+declares+2014+as+His+Holiness+the+Dalai+Lama+Year

2014/03/12