Į Vilnių atvyksta „J.Š. Dalai Lamos Tibeto medicinos ir astrologijos instituto“ atstovas

10253995_10154163939260427_4603157699091765223_n2013 metų rugsėjį Vilniuje lankęsis Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV išreiškė mintį, kad Vilniuje galėtų būti įsteigtas Tibeto medicinos ir kultūros centras, Lietuvos visuomenę supažindinsiąs su Tibeto kultūra, kuri yra daugiau nei tik budizmo religija. Analogiški centrai jau ne vieną dešimtmetį veikia JAV bei Indijoje.

Pirmasis „Jo Šventenybės Dalai Lamos Tibeto medicinos ir astrologijos institutas (Men-Tse-Khang)“ paties Dalai Lamos iniciatyva buvo įkurtas 1961 m. Dharamsaloje. Šio centro pagrindinė užduotis – puoselėti senąją Tibeto mediciną. Institute rengiami įvairūs mokymai, o šio instituto kolegijose pagal senąsias tibetiečių tradicijas išsimokslinimą gauną būsimieji gydytojai.

Gegužės 20-24 d. Vilniuje lankysis „Tibeto medicinos ir astrologijos instituto (Men-Tse-Khang)“ vieno iš departamentų direktoriaus pavaduotojas dr. Tsultrimas Kalsangas. Gydytojas yra vienas žymiausių mokslininkų angliakalbėms šalims pristatantis Tibeto mediciną bei šio instituto veiklą.

Dr. Tsultrimas Kalsangas – išeivis iš Tibeto gimęs 1970 m. 1982 m. tėvai slapta jį išsiuntė studijuoti į Indiją, Dharamsalą, kur 1997 metais jis baigė Tibeto medicinos ir astrologijos kolegiją. Vėliau dr. Tsultrim Kalsangas Vienos universitete studijavo vaistinius augalus ir jų naudojimą medicinoje. 1998 m. dirbo gydytoju rezidentu Tibeto medicinos ir astrologijos instituto klinikose Nepale bei Delyje.

Dr. Tsultrimas Kalsangas su paskaitomis lankėsi Austrijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Izraelyje, Taivane, Indijoje. Jis yra kelių knygų autorius, taip pat į anglų kalbą vertė Tibeto medicinos vadovėlius. Dr. Tsultrimas Kalsangas teikia ir individualias konsultacijas.

Vizito Vilniuje metu dr. Tsultrimas Kalsangas visuomenę supažindins su gilias tradicijas turinčia Tibeto medicina, teiks individualias konsultacijas, taip pat rūpinsis Tibeto medicinos ir kultūros centro Vilniuje steigimo reikalais.

Gegužės 20-24 d. nuo 19 val. Vilniuje „Žinijos draugijoje“ (Vilniaus g. 22) svečias skaitys viešas paskaitas. Penkių paskaitų cikle jis išsamiau pristatys Tibeto mediciną, supažindins su jos pamatinėmis sąvokomis bei požiūriu į šiandieninius susirgimus, mitybą, senėjimą ir mirtį. Įėjimas laisvas. Paskaitos vyks anglų kalba su vertimų į lietuvių kalbą.

Dr. Tsultrimo Kalsango paskaitų ciklo tvarkaraštis:

Gegužės 20 d. (antradienis). Įvadas į tradicinę Tibeto mediciną. Mitybos ir elgesio vaidmuo psichinei ir fizinei sveikatai.
Gegužės 21 d. (trečiadienis). Nyepo (trys kūno elementai – kvėpavimas, tulžis, gleivės) – funkcijos kūnui ir mintims.
Gegužės 22 d. (ketvirtadienis).Sveikas senėjimas ir penkių pojūčių išnykimas mirties akimirką.
Gegužės 23 d. (penktadienis).Vėžiniai susirgimai pagal Tibeto mediciną.
Gegužės 24 d. (šeštadienis).Ilgaamžiškumas, fizinė ir psichinė gerovė Tibeto medicinoje.

Apsilankymo Vilniuje metu dr. Tsultrimas Kalsangas kasdien teiks individualias konsultacijas. Kadangi vietų skaičius ribotas, šioms konsultacijoms būtina išankstinė registracija. Konsultacijos – nemokamos. Daugiau informacijos: Rūta Norkutė, tel. 8 645 34 504, el p. rutadm@gmail.com.

2014/05/13