Seimo narės D. Kuodytės pranešimas: Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizitas Lietuvoje

9a8a355ab170757c010f4b3c8e900bc1a138ead5Jo Šventenybė Dalai Lama XIV1990 m., Lietuvai paskelbus nepriklausomybę kovo 11d., jau balandžio 3 d. gavome J.Šv. Dalai Lamos XIV sveikinimo telegramą, o netrukus sulaukėme jo vizito. Tuomet, kai Lietuvai buvo toks svarbus tarptautinės bendruomenės palaikymas, J.Šv. Dalai Lama XIV buvo su mumis ir skleidė viltį, kad siekiantys tiesos negali pralaimėti. Tai pasakytina ir apie Tibeto žmones, kuriems dabar kaip niekada reikalinga pasaulio parama ir reali pagalba. Apie tai nenuilsdamas ir keliaudamas po pasaulį kalba J.Šv. Dalai Lama XIV.

Šių metų rugsėjo 11–14 d. trečią kartą Lietuvoje lankysis Nobelio taikos premijos laureatas, Tibeto dvasinis lyderis J.Šv. Dalai Lama XIV. Vizito metu J.Šv. Dalai Lama XIV apsilankys Seime, Rotušėje susitiks su kultūros, religinių konfesijų, visuomeninių Tibetą remiančių organizacijų atstovais, „Siemens“ arenoje skaitys viešą paskaitą apie atsakomybės svarbą šių dienų pasaulyje. Pastarasis renginys bus mokamas – visos už bilietus gautos lėšos bus skirtos vizito išlaidoms apmokėti, o likusios – tibetiečių vaikų mokykloms Indijoje paremti.

Savaitę prieš vizitą Vilniuje vyks Tibeto kultūros dienos. Jų metu vyks tibetietiškų piešinių ant šilko (thankų) paroda, taip pat lankysis tibetiečių vienuolių grupė. Jie bers smėlio mandalą, surengs kelis pasirodymus.

Šio vizito organizatoriai – Seimo Tibeto rėmimo grupė, Vilniaus miesto savivaldybė, Všį Baltijos Aplinkos forumas, Tibeto laisvės rėmimo grupė, Lietuvos budistų bendruomenės.

Sudarytas vizito organizacinis komitetas, kurio sudėtyje – Seimo Tibeto rėmimo grupės nariai Dalia Kuodytė ir Algis Kašėta, Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis, visuomeninės Tibeto rėmimo grupės atstovai Vytis Vydūnas, Robertas Mažeika, Rūta Norkutė, Radvilė Racėnaitė, Agnė Talmantaitė, Baltijos aplinkos forumo atstovas Žymantas Morkvėnas, Lietuvos budistų bendruomenių, Rigdzin bendruomenės atstovai Aidas Arkušauskas ir Deividas Vaškelis.

Norintiems prisidėti prie vizito organizavimo, dalyvauti susitikimuose ar tiesiog gauti daugiau informacijos – kontaktinis asmuo Rūta Norkutė tel. 8 645 34 504

Romutė Urbanovičienė
Seimo narės Dalios Kuodytės padėjėja
Tel. (8 5) 239 6695
Mob. 8 616 19 610
El. p. romute.urbanoviciene@lrs.lt