Tibete – dar dvi mirtys

Evgenios Levin nuotraukaNors Tibete protestai prieš šaudymą į neginkluotus protestuotojus nesiliauja, pranešama, kad vienas tibetietis Denma mieste, Seršul provincija, žuvo po to kai buvo apšaudytas policijos pareigūnų. Pranešama, kad kad vyras, kurio vardas dar nėra žinomas, mirė ligoninėje atsisakius jam suteikti medicininę pagalbą.Kitas asmuo – Lo Pelsangas – protestuodamas nusižudė arešto metu.

Dešimt tibetiečių buvo sunkiai sužeisti rugpjūčio 12-ąją kai kinų policija apšaudė šimtus tibetiečių prie vietinio administracinio pastato protestuojančių prieš Vangdako (Wangdak) suėmimą. Šis Šulkpa (Shukpa) miestelio vadovas buvo populiarus tarp vietinių gyventojų dėl savo sąžiningumo ir drąsos pasisakant prieš kinų valdžią.

Po šių protestų numalšinimo ginklu Kinijos institucijos neleido suteikti medicininės pagalbos Vangdako sūnui Kungai Šerabui (Kunga Sherab) ir keliems kitiems asmenims. Teigiama, kad šie asmenys buvo sužeisti kulkomis.

Po šių protestų Kinijos valdžia įvedė griežtas priemones prieš tibetiečius. Daug žmonių buvo įkalinta. Pasak informacijos šaltinio, Šukpa miestelyje buvo apie 700 gyventojų, bet „dabar vos keli vaikai yra matomi gatvėse, nes dauguma vietinių vyresnių nei 12 metų yra suimti.“

Šaltinis: http://www.phayul.com/news/article.aspx?id=35206&article=Tibetan+succumbs+to+gunshot+wounds+while+another+kills+self

2014/08/19