Žuvus penkiems tibetiečiams tėvynainiai tremtyje reikalauja gydyti sužeistuosius

Evgenios Levin nuotraukaDar trys tibetiečiai mirė nuo šautinių žaizdų. Šaltiniai teigia, kad vietinės valdžios institucijos draudžia gydyti ir suteikti medicininę pagalbą sužeistiesiems. Primename, kad į taikius protestuotojus reikalavusius Denma miestelio vadovo paleidimo buvo atidengta ugnis praėjusią savaitę.

Paskutinės trys aukos: Tsevang Gonpo (60 metų), Džinoa Tarčin (18 metų), Yešė (42 metai) buvo vienos šeimos nariai. Rugpjūčio 18 d. jų kūnai atiduoti artimiesiems.

Šis trejetas buvo laikomas sulaikymo centre Lošu (Loshu) apskrityje, Kardze mieste drauge su kitais rugpjūčio 12-ąją sulaikytais protestuotojais.

Tsevangas Gonpo buvo Dema Vangdako, Šukpa kaimo vadovo, po kurio suėmimo rugpjūčio 12-ąją įsiplieskė protestai, senelis.

Kiti du tibetiečiai sekmadienį mirė tame pačiame sulaikymo centre. Pirmasis dėl negydomos šautinės žaizdos, o antrasis nusižudė atsisakydamas toliau kentėti kinų žiaurumą.

Net ir visame pasaulyje vykstant tibetiečius palaikančių ir remiančių grupių protestams prieš nežmonišką kinų elgesį su taikiais protestuotojais, tačiau valdžios pareigūnai atsisako suteikti sužeistiesiems tibetiečiams medicininę pagalbą.

Tarptautinė Kampanija už Tibetą (The international Campaign for Tibet) pasmerkė minėtus šaudymus ir pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė privalo pareikšti savo „pasibaisėjimą“ Kinijos policijos veiksmais siekiant sužeistiems tibetiečiams suteikti medicininę pagalbą.

„Šios nerimą keliančios naujienos rodo, kad valdžios institucijos šiame regione veikia visiškai nebaudžiamos“ savo pranešime pirmadienį pareiškė Mateo Mekaci, Tarptautinės kampanijos už Tibetą prezidentas.

Šaltinis iš Tibeto teigia, kad kinai pirmadienį sukvietė Lošu rajono tibetiečius. „Rugpjūčio 18-ąją, žmonės iš Denkor rajono buvo sukviesti į viešą susitikimą, kuriame buvo pareikšta, kad Vangdako areštas nėra susijęs su žirgų lenktynėmis ir smilkalų aukojimu, o su viešųjų fondų iššvaistymu“ – JAV remiamas radijas citavo tibetietį vardu Gyaltsen.

„Kinijos valdžia kalbėjo apie korupcijos panaikinimą siekiant padėti žmonėms. Tačiau daug rimtesnis už korupciją nusižengimas Tibete yra žmogaus lausvių ir politinių teisių neigimas, kuris turi sustabdyti Kinijos valdžia. Mes skubiai prašome tarptautinės bendruomenės – žmogaus teisių organizacijų, vyriausųbių ir parlamentų – įsikišimo siekiant nutraukti besitęsiančius Kinijos valdžios žiaurumus Tibete“ – rašoma Tibeto parlamento tremtyje pareiškime.

Tarptautinė organizacija „Studentai už laisvą Tibetą“ (Students for a Free Tibet) visu geros valios žmones prašo vienytis su Tibetu, pasirašyti peticiją bei pasidalinti ja su pasaulio lyderiais

Peticija ČIA 

Šaltiniai: http://www.phayul.com/news/article.aspx?id=35212&article=Derge+police+firing+death+toll+at+5%2c+Tibetan+exiles+demand+treatment+for+the+injured

http://tibet.net/2014/08/20/3-more-tibetans-die-of-injuries-tibetan-parliament-calls-for-end-to-chinas-atrocities/

2014/08/21