Vilniuje – solidarumo su Tibetu akcija

unnamed (7)Kovo 10 d., Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečio minėjimo išvakarėse, Vilniaus rotušės aikštėje įvyko „Tibeto rėmimo grupės“ surengta akcija „136 žmonės“: daugiau kaip šimtas dalyvių rankose laikė per pastaruosius metus susideginusių 136 tibetiečių nuotraukas. Akcija vyko minint 56-ąsias Tibeto nacionalinio sukilimo metines.

Akcijos metu kalbėjęs „Tibeto namų“ direktorius Vytis Vidūnas priminė, kad Lietuva ir Tibetas turi daug istorinių sąsajų: mūsų tauta penkis dešimtmečius buvo okupuota, todėl Tibeto tautos skausmas ir laisvės ilgesys mums yra gerai pažįstamas.

Jis taip pat pažymėjo, kad šiais metais Lietuva mini Nepriklausomybės 25-metį, tuo tarpu Tibetas prisimena prieš 25 metus gimusį Pančen Lamą, apie kurio likimą pasaulis nieko nežino jau 20 metų.

„Visi, kurie prisidėjo prie šios akcijos rengimo, žino, kad akcija buvo skirta 135 žmonių atminimui. Tačiau vakar mus pasiekė žinios, kad dar viena jauna tibetietė susidegino protestuodama prieš Kinijos represijas Tibete. Šia akcija norime parodyti, kad 136 tibetiečiai, susideginę dėl Tibeto laisvės, nėra statistika, už kiekvieno skaičiaus yra vardas, žmogus ir jo gyvenimas“, – kalbėjo Vytis Vidūnas.

Akcijoje kalbėjęs muzikantas ir poetas Domantas Razauskas pasakojo, kad jo draugai dažnai jo klausia, kodėl mums turi rūpėti Tibetas, kuris yra taip toli. Pasak D. Razausko, šiandien Tibetas yra tapęs ne tik okupuota karalystė su unikalia istorija ir kultūra, bet ir kiekvieno iš mūsų sąžinės simboliu.

„Šiandien, kai vis garsiau kalbama apie aštrią geopolitinę situaciją, okupuotą Krymą, neteisinga yra nutylėti Tibeto klausimą, nes tai yra taikaus pasipriešinimo pavyzdys įkvėptas atjautos“, – teigė D. Razauskas.

Akcija truko apie pusę valandos žmonėms stovint tyloje ir skambant gongų muzikai.

Po akcijos Rotušės aikštėje maždaug dvidešimt Tibeto rėmėjų susirinko prie Kinijos ambasados, kur išreiškė savo solidarumą su Tibeto tauta bei perskaitė Tibeto ministro pirmininko tremtyje dr. Lobsango Sangay kreipimąsi, skirtą paminėti 56-ąsias Tibeto nacionalinio sukilimo metines.

 

Šaltinis: Bernardinai.lt. Nuotraukų autorė Evgenija Levin

2015/03/10

Daugiau nuotraukų iš šios akcijos rasite ČIA ir ČIA ir ČIA