Tibeto skvere atidaryta bibliotekėlė

a3a27921b55c0437dcf05ff25bec833c644e21c4_article_scaleRugpjūčio 25 d. Vilniaus Tibeto skvere VšĮ „Tibeto namai“ iniciatyva įvyko simbolinis bibliotekėlės atidarymas. Šis naujas objektas šalia Rimanto Sakalausko skulptūros „Mandala“ bei neseniai „išdygusio“ akmens, ant kurio tibetietiškais rašmenimis užrašyta mantra gražiai įprasmins bendrystės ir bičiulystės dvasią ne tik pačiame Tibeto skvere, Užupyje, bet ir toli už jo ribų.

Paukščių lesyklėlę primenanti bibliotekėlė skirta dalintis knygomis – kiekvienas galės atnešti savo perskaitytą knygą ir iš bibliotekėlės pasiimti paskaityti kitų atneštų leidinių.

Pasak bibliotekėlės Tibeto skvere iniciatorės Rūtos Norkutės, atidarymo proga savo perskaitytomis knygomis mielai sutiko pasidalinti Užupio gyventojai bei Tibeto rėmimo grupės nariai, tad čia galima bus rasti ne tik įvairios grožinės literatūros, bet ir knygų apie Tibetą. Taip pat knygas bibliotekėlei dovanoja leidyklos Bernardinai.lt, Sofoklis, Alma Littera.

Mažų ir atvirų bibliotekėlių iniciatyva 2009 metais kilusi JAV ilgainiui išsivystė iki visame pasaulyje populiaraus judėjimo „Little Free Library“. Šiuo metu skaičiuojama daugiau nei 20 tūkst. tokių bibliotekėlių po atviru dangumi įvairiose pasaulio šalyse.

Lietuvoje bibliotekėlių iniciatyva kilo Mildai Varnauskaitei. 2012 m. Vilniuje, Tramvajų gatvėje, ji pastatė pirmą tokią bibliotekėlę. Šiandien įvairių žmonių bei organizacijų iniciatyva tokios bibliotekėlės yra pastatytos Kaune, Šiauliuose, Pabiržėje, taip pat ir įvairiose Vilniaus vietose.

Nuotraukų autorė Evgenia Levin

2015/08/27