Tibeto sostinėje iškilmingai paminėta propagandinė Kinijos komunistų šventė

07744bbdcb42d577bd2fa96bbed6cf5eTibeto sostinėje Lhasoje – propagandinė Kinijos komunistų šventė. Jie mini 50-ąsias Tibeto autonominio regiono metines. Tuo metu Dalai Lama, tibetiečiai ir kovotojai už žmogaus teises skelbia pasauliui, kad tai – iki šių dienų vykdoma kinų okupacija.

Tibeto sostinėje Lasoje – pompastiška ceremonija tūkstantinei miniai. Čia, kylant į viršų Kinijos vėliavai, aukščiausi komunistų partijos atstovai sveikina Tibeto gyventojus neva ypatinga proga. Suėjo 50 metų nuo to, kai buvo įkurtas Kinijai priklausantis Tibeto autonominis regionas.

Tiesa, nors jis ir vadinamas autonominiu, apie tai galima tik pasvajoti. Iš tiesų, jis tvirta komunistine ranka valdomas kaip ir kitos Kinijos provincijos. Ir nors regiono gubernatoriumi skiriamas tibetietis, realią valdžią savo rankose sutelkęs generalinis sekretorius iš Kinijos.

Tačiau kol Kinija švenčia Tibeto nepriklausomybę ir net rengia propagandinį maršą prieš Dalai Lamą, pats Tibeto dvasinis lyderis tremtyje ir Nobelio taikos premijos laureatas Dalai Lama, dauguma tibetiečių bei šimtai žmogaus teisių organizacijų mini šio regiono okupacijos metines. Anot jų, kinai vykdo tibetiečių tautos, religijos ir kultūros naikinimą. Regione galioja griežta cenzūra, apribota tibetiečių judėjimo laisvė, vykdomos represijos.

Kinijos vykdoma politika Tibete pastaraisiais metais peraugo į masines savižudybes. Tai – žmonijos istorijoje precedento neturintis atvejis, kai daugiau nei šimtas dvidešimt žmonių jau susidegino ne kenkdami kitiems, o tiesiog tuo siųsdami žinią pasauliui apie pavergtą tėvynę ir paminamas tibetiečių teises į savo kultūrą ir tapatybę.

Šaltinis: http://www.tv3.lt/naujiena/845473/tibeto-sostineje-iskilmingai-pamineta-propagandine-kinijos-komunistu-svente

2015/09/09