Tibeto vienuolių išmintis: kaip gyventi visavertį gyvenimą?

Dalai Lama's 80th birthday celebrationNatūralu laimės ieškoti išoriniame pasaulyje, tačiau ne visada ji ten surandama. Atradę savyje vidinę ramybę vienuoliai gyvena nutolę nuo materialių gėrybių, jiems mažai rūpi visuomenės nuomonė – jie tiesiog laimingi. Taigi, jų nuomonė pasauliečiams gali būti vertinga.

Nenustokite bandyti!

Naujosios technologijos mus išmokė tingėti. Mes iškart metame viską, jei po pirmojo bandymo nepavyksta ir puolame prie kitko. Labai svarbu bandyti keletą kartų, iškart nepasiduoti. Jei išbandėte įvairius variantus ir tikrai įsitikinote, kad jie neveiksmingi, vertėtų susitaikyti su situacija, tačiau iškart nuleisti rankų jūs neturite teisės. Ką bedarytumėte – turėkite kantrybės. Ir nenustokite bandyti vėl ir vėl.

Atsakymų ieškokite ne išorėje, o viduje

Vienuoliai naudojasi intuicija. Kartais norint susidoroti su sudėtingomis problemomis, reikia pasikliauti šeštuoju jausmu. Žmonės dažnai nusivilia, nerasdami atsakymų į juos kankinančius klausimus – jie nori visko ir iškart. Pasak vienuolių, visi atsakymai glūdi mumyse, reikia tiesiog žvelgti reikiama kryptimi ir pasitikėti savimi.

Pralaimėjimas – vertinga pamoka

Tačiau ją įvertina tik nedaugelis. Klaidas ir nesėkmes žmonės klaidingai išgyvena kaip katastrofas. Jie nepastebi, kad medalis turi dvi puses ir kad pralaimėjimai – tai tiesiog natūrali mūsų augimo ir tobulėjimo dalis. Kito žmogaus patirties mes dažniausiai nesugebame įvertinti, kol visko neišbandome patys. Nesėkmės – tiesiog visaverčio gyvenimo dalis, tačiau mes iš visų jėgų jų vengiame ir bijome. Vienuoliai į jas žiūri ramiai – jie žino, kad viskas gyvenime turi dvi puses, po gero seka bloga, o žmogus auga klysdamas.

Įvertinkite nepastovumo svarbą

Nuolatinė kaita – štai kas yra gyvenimas. Nieko nėra amžino ir nekintamo, nors mums ir labai norėtųsi. Kuo anksčiau tai suprasime, tuo greičiau galėsime gyventi visavertį gyvenimą be tuščių iliuzijų ir nesitikėti, kad viskas bus kaip anksčiau.

Pažinkite kantrybės meną

Kai kurie žmonės labai nekantrūs, jie tai vertina kaip įgimtą savybę. Juk pastebime, kad kai kurie jų tiesiog staiga plyksteli pykčiu dėl niekų. Jie nenori laukti ir negali stabtelti. Laikas – žmogaus rankose, tačiau norint jį kontroliuoti reikia išsiugdyti kantrybę – tik tada galėsite laimingai gyventi.

Pamirškite, ką apie jus galvoja kiti

Visuomenė turi savybę programuoti mūsų ego. Mus nuolat kankina klausimas, kas ką galėjo apie mus pagalvoti, kas ką kalba. Žmonės apie mus tikrai galvoja mažiau, nei mes manome. Jei galite atsiskirti nuo savo išpuoselėto ego, galėsite dvasiškai augti. Turėtumėte koncentruotis į tai, ką jūs galvojate ir kalbate, o ne į tai, ką galvoja ir kalba kiti. Tik tada galėsite gyventi harmonijoje su savimi.

Kovokite su vidiniu priešu

Kaip ir visi mums rūpimi atsakymai, taip ir didžiausias mūsų priešas slypi viduje. Nors jūs dažnai manote, kad tai jūsų bosas ar blogo linkintis kolega. Būtent jūs leidžiate viešpatauti savo baimėms ir nepasitenkinimui. Negalėsite pasiekti to, ko trokštate, kol nenugalėsite savo vidinio priešo, neleidžiančio jums džiaugtis gyvenimu. Taigi, svarbu nukauti savo vidinius demonus.

Laimė gimsta viduje

Būtų ciniška teigti, kad laimė apima tik dvasinę žmogaus gyvenimo sritį. Šeima, draugai, muzika, knygos, pomėgiai – visa tai jūsų gyvenimiškos kelionės dalis. Tačiau dėl viso šito negalite jaustis laimingi, jei giliai viduje nejaučiate laimės skonio. Kai jį pajusite, jis pasireikš visame, kas jus supa. Tai ir paaiškinimas, kodėl vienuoliams itin svarbi meditacija. Ji padeda tobulinti mūsų vidinį pasaulį ir prisiliesti prie savasties – tik tada laimė bus visavertė.

Būkite „čia ir dabar“

Tai sunkiausia užduotis. Taip, mes nuolat girdime, kad taip reikėtų gyventi, bet… Vienuoliai brangina kiekvieną akimirką – taip tarsi ji būtų paskutinė. Taigi, galima išmokti gyventi visa jėga: jaustis geriausia savo kopija, džiaugtis kiekvienu momentu – tik tada gyvenimas įgaus visas vaivorykštės spalvas. Meditacija – puiki dovana tiems, kuriems sunku sukoncentruoti mintis ir išgyventi dabarties momentą – taigi, mums visiems…

Pasijuskite, kokie nematerialūs dalykai jums svarbiausi

Mums vis sunkiau atsiriboti nuo daiktų gausos ir naujųjų technologijų poveikio. Materijos reikšmę savo gyvenime gerokai pervertiname. Jei stabteltume ir pagalvotume apie visus tuos pasaulio žmones, kurie neturi būsto, pakankamai maisto, tyro vandens, tuos, kurie serga ir miršta vieniši – nė vienam jų, garbės žodis, nereikia naujausio modelio telefono… Taigi, retkarčiais labai naudinga atlikti minčių „reviziją“ ir pamąstyti, kas mums kiekvienam svarbiausia.

Šaltinis 15min.lt

2016/05/05