Okupuotame Tibete susidegino tibetietis

self-immolationVienas tibetietis susidegino Kinijoje, protestuodamas prieš Pekino valdymą ir reikalaudamas sugrąžinti iš tremties Tibeto dvasinį lyderį Dalai Lamą, šeštadienį pranešė žmogaus teisių organizacija „Tarptautinė kampanija už Tibetą“. Toks incidentas šalyje buvo pirmasis nuo šių metų kovo.

Internete paskelbtame šiurpiame vaizdo įraše matosi, kaip liepsnojantis vyras, vardu Tashis Rabtenas (Tašis Rabtenas), eina gatve Maču rajone Šiaurės Vakarų Kinijoje, o kažkoks praeivis meldžiasi.

Tibeto vyriausybės tremtyje duomenimis, T.Rabtenas, kuriam buvo per trisdešimt metų, yra 145-asis nuo 2009 metų susideginęs tibetietis.

Naujienų agentūrai nepavyko AFP susisiekti su vietos valdžios atstovais, kurie išvežė susideginusio vyro apanglėjusius palaikus.

Pasak žmogaus teisių grupės „Free Tibet“ („ Laisvasis Tibetas“), vietos policija sulaikė T.Rabteno žmoną, jo du vaikus ir kelis kitus artimuosius, kai šie atėjo atsiimti velionio palaikų.

„Praradusi tėvą ir vyrą Tasio Rabteno šeima atsidūrė už grotų. Šios sistemos žiaurumas yra beribis,“ – pareiškė grupė.

„Vienintelis jų nusikaltimas – kad jie yra šeima žmogaus, kuris sutrikdė Kiniją, dar kartą primindamas pasauliui, jog tibetiečiai patiria tikrą skausmą dėl okupacijos ir žmogaus teisių pažeidimų. Ir kartais šis skausmas pastūmėja tibetiečius didžiausios aukos link,“ – pridūrė ji.

Pekinas teigia, kad Kinijos kariškiai 1951 metais „išvadavo“ Tibetą, tačiau daugelis tibetiečių kaltina centrinę valdžią religine priespauda ir jų kultūros naikinimu. Kinijoje esantys tibetiečių vienuoliai praneša, kad Kinijos vyriausybė vykdo bauginimo kampaniją, nukreiptą prieš susideginusių žmonių artimuosius ir draugus.

Pasak Tarptautinės kampanijos už Tibetą, toje pačioje gatvėje 2012 metais susidegino T.Rabteno, buvusio vienuolio, pusbrolis.

Šių metų kovą protestuodami prieš Pekino valdžią Kinijoje susidegino vienuolis, o Indijoje – paauglys.

Šaltinis BNS

2016/12/11