Prie Seimo ir Kinijos ambasados – piketai už Tibetą

20170310_095050_HDRKovo 10 d., Tibeto nacionalinio sukilimo 58-ųjų metinių proga, siekdama atkreipti  visuomeninės dėmesį į Tibeto situaciją šiandien,  Tibeto rėmimo grupė Vilniuje surengė du piketus. Pirmasis jų vyko prie Lietuvos Respublikos Seimo. Šiuo piketu Tibeto rėmėjai ragino į pirmąjį pavasario sesijos posėdį besirenkančius Seimo narius kuo greičiau įsteigti tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupę šio šaukimo LR Seime. Tokios grupės veikė Lietuvos Respublikos Seimuose nuo XX a. paskutiniojo dešimtmečio, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę.

Ši graži ir prasminga Lietuvos Respublikos Seimo tradicija susiformavo prisimenant tą paramą, kurios atsikurianti Lietuvos Respublika sulaukė iš Tibeto lyderio bei visame pasaulyje pripažinto dvasinio autoriteto Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV. Jis buvo vienas pirmųjų, pasveikinusių mūsų šalį su atgauta laisve, o 1991-ųjų rudenį pats aplankė mūsų šalį ir tokiu būdu sutelkė pasaulio visuomenės dėmesį į Lietuvą, kuri tuo metu aktyviai siekė tarptautinio pripažinimo. Tibeto rėmėmo grupės nariai su apgailestavimu konstatavo, kad naujajame LR Seime tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupės steigimas dėl įvairių formalių priežasčių yra vilkinamas.

 

Antrasis piketas tradiciškai vyko prie Kinijos Liaudies Respublikos ambasados. Pikete  protestuota prieš Kinijos vykdomus žmogaus teisių pažeidimus Tibete ir raginta neatidėliotinai spręsti Tibeto statuso klausimą, pradedant realias derybas su teisėtai išrinktais tibetiečių tautos atstovais tremtyje.