Kultūros naktį Tibeto skvere protmūšis, meditacija, gongų muzika ir kinas

WP_20150619_057Naktį iš birželio 16-osios į 17-ąją jau vienuoliktą kartą Vilniuje vyks vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“, šiais metais skirtingose miesto erdvėse pristatysiantis per 100 įvairiausių projektų. Į šią programą jau septintus metus įsitraukia ir Tibeto skveras.

Šiais metais Tibeto skvere galėsite sudalyvauti protmūšyje „Tibeto ženklai Užupyje, Lietuvoje.“ Organizatoriai paruošė ir rimtų, ir šmaikščių klausimų apie Tibetą, Tibeto sąsajas su Užupiu, Lietuva. Jei ir nedaug žinote apie Tibetą, ne bėda, nes protmūšio tikslas yra kiek plačiau supažindinti su Tibeto istorija, kultūra. Protmūšį sudarys 4-5 etapai, komandoje turėtų būti ne daugiau 4 žmonių. Jei neturite komandos, taip pat ne bėda, nes tikimės, kad bus pavienių žmonių ir komandas subursime vietoje. Komanda nugalėtoja bus apdovanota parduotuvėlės „Ištremto Tibeto” prizais.

Jei kartais prakiurtų dangus, protmūšis neįvyks.

Po proto audros, visi norintys galės sudalyvauti meditacijos flashmobe, į kurį kviečiame visus praktikuojančius ir nepraktikuojančius meditaciją susiburti ir viešai parodyti, kad meditacijoje nėra nieko mistiško ar paslaptingo. Taip pat tai bus puiki proga paskatinti prisijungti kitus bei apjungti ir sustiprinti visų mūsų intencijas, skleidžiamas aplinkai.

Tad kviečiame tyliai 20 minučių meditacijai. Medituosime linkėdami taikos ir harmonijos. Su savimi turėti ant ko atsisėsti – kilimėlį ar pagalvėlę.

Meditacija neįvyks jei irgi prapliuptų lietus.

Meditacijos flashmobą pratęs garsų vandenynas su gongų meistru Vyrenijumi Andrijausku.

Antrojoje programos dalyje Tibeto skvere bus galima pasiklausyti gongų muzikos, kurią atliks jau ne vienus metus gongais bei tibetietiškais skambančiais dubenimis grojantis bei įvairius užsiėmimus vedantis Vyrenijus Andrijauskas. Pasak jo, „gongų garsai skirti nuraminti protą, pabūti su savimi, pasiklausyti, ką kalbi sau, išgirsti kitą, atverti širdį ir pilnai išgyventi šią akimirką“.

Pristatydamas Tibeto skvere numatomą gongų muzikos koncertą, Vyrenijus teigia, kad gongai veda mus suvokimo link, kas yra tikra ir laikina, amžina ir nerealu.

Ir pabaigai parodysime keletą filmų apie Tibeto istoriją, kultūrą.

Iki pasimatymo Kultūros naktyje, Tibeto skvere.

Programa:

19.00-21.00  protmūšis Tibeto ženklai Užupyje, Lietuvoje.“

21.00-21.30 Meditacijos flashmobas

22.00-23.30 Meditacinių garsų vandenynas su gongų meistru Vyrenijumi Andrijausku.

24.00-01.30 keletas filmų apie Tibeto istoriją, kultūrą.

2017/06/08