Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga „Apie gyvenimą ir laimę“

Apie gyvenima ir laime„Manau, gyvenimo tikslas yra būti laimingam. Nuo pat gimimo kiekvienas žmogus trokšta laimės ir vengia kančios. Tam neturi įtakos nei socialinės sąlygos, nei išsilavinimas, nei ideologija. Iš pačių širdies gelmių mes tiesiog norime pilnatvės.“ – Jo Šventenybė Dalai Lama XIV

Kas mums, šios Žemės gyventojams, suteikia didžiausią laimę? Jo Šventenybė sako, kad laimė – tai vidinė ramybė, kuri kyla ugdant meilę ir atjautą. Kuo labiau rūpinamės kitų laime, tuo geriau jaučiamės patys. Ugdydami šiltus jausmus kitiems nuraminame protą. O tai padeda išsklaidyti bet kokias apnikusias baimes ar abejones ir susidoroti su kliūtimis.

Šios knygos puslapiuose atskleidžiama Dalai Lamos išmintis, sukaupta ne tik iš budizmo tekstų ir raštų, bet ir iš aktyvaus įsitraukimo į gyvenimą, mums visiems suteiks nepakeičiamų įžvalgų, kaip patobulinti savo protą, ugdyti vidinę ramybę, nebijoti mirties ir rasti tikrąją laimę, kurios visi taip trokštame.

***

Jo Šventenybė Dalai Lama XIV – vienas iš šviesiausių ir iškiliausių šių laikų dvasinių lyderių. Gimęs valstiečių šeimoje, pagal tibetiečių papročius buvo atrastas vienuolių ir būdamas vos penkerių buvo vainikuotas aukščiausiu tibetiečių dvasininku, o būdamas penkiolikos – Tibeto valdovu. Kinija okupavus Tibetą, 1959 m. Dalai Lama pasitraukė į Indiją ir iki šios dienos aktyviai kovoja už Tibeto nepriklausomybę. Už savo pasiekimus ir nenutrūkstamą darbą taikos labui 1989 m. buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.

Jo Šventenybė Dalai Lama aktyviai keliauja po vakarų šalis skaitydamas paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis, šių kelionių metu jau tris kartus lankėsi Lietuvoje. Jo Šventenybė Dalai Lama tibetiečių kalba yra parašęs daugiau kaip 20 budizmo filosofijos, religijos ir praktikos knygų, o Vakaruose populiarios jo knygos apie laimę ir kasdienio gyvenimo džiaugsmą, kuriose Jo Šventenybė Dalai Lama moko pozityviai mąstyti, derinti dvasines praktikas ir priešiškas situacijas keisti į dvasiškai tobulėti palankias sąlygas.

Dalai Lama, Rajiv Mehrotra. Apie gyvenimą ir laimę. Iš anglų kalbos vertė Justina Deksnytė. – Vilnius: Alma littera, 2018. 144 p.