Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV paskaita „Laimės menas“ – Vilniuje

dalai_lama-wall-5Birželio 14 d. (ketvirtadienis) 10 val. „Siemens“ arenoje Vilniuje, Jo Šentenybė Dalai Lama XIV skaitys paskaitą „Laimės menas“. Visos surinktos lėšos bus skirtos vizito išlaidoms padengti. Paskaitą „Laimės menas“ Jo Šventenybė Dalai Lama XIV skaitys anglų kalba, tačiau bus sinchroninis vertimas į lietuvių ir rusų kalbas.

„Tikrasis džiaugsmas yra gyvenimo būdas, o ne trumpalaikė emocija…“, – sako viena šviesiausių ir charizmatiškiausių asmenybių pasaulyje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV ir kviečia pakalbėti apie laimę čia, Vilniuje, vienintelėje paskaitoje „Laimės menas“.

Ketvirtą kartą Lietuvoje viešėsiantis Tibeto dvasinis lyderis vizito laiką pasirinko neatsitikinai. Jo viešnagė Lietuvoje vasaros pradžioje turi ypatingą tikslą – pasveikinti šalį ir jos gyventojus valstybės atkūrimo 100-mečio proga. Juk Jo Šventenybė Dalai Lama XIV Lietuvai svarbiausiomis akimirkomis visuomet buvo šalia ir reiškė palaikymą.

Glaudūs ryšiai tarp Tibeto dvasinio lyderio ir Lietuvos užsimezgė dar 1990 m., kai Lietuva atkūrė Nepriklausomybę J. Šv. Dalai Lama XIV buvo pirmasis politikas-dvasinis lyderis, pasveikinęs Lietuvą su Nepriklausomybės paskelbimu. Sveikinimo telegramą jis atsiuntė jau balandžio 3 d. Dar po kiek daugiau nei metų Lietuvą jis sveikino jau iš LR Seimo tribūnos.

Nuo septintojo dešimtmečio Tibeto vadovas ir dvasinis lyderis aktyviai keliauja po Vakarų šalis, kur skaito paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis. Išgirsti jo minčių susirenka tūkstantinės auditorijos, sausakimšos salės.

Jo Šventenybė Dalai Lama XIV nuolat pagerbiamas premijomis, garbės vardais ir padėkomis už savo budistinės filosofijos darbus, tarpreliginio dialogo skatinimą, taikaus konfliktų sprendimo propagavimą, žmogaus teisių gynimą ir rūpinimąsi gamtos apsauga. 1989 m. už nesmurtinės kovos propagavimą dėl Tibeto išsilaisvinimo, taikingą filosofiją, kuri remiasi didžia pagarba viskam, kas gyva, ir pasaulinės atsakomybės, apimančios žmoniją ir gamtą, koncepciją J.Šv. Dalai Lama XIV buvo apdovanotas Nobelio Taikos premija.

Skleisdamas savo gėrio ir taikos koncepciją J.Šv. Dalai Lama XIV ne kartą apkeliavo visą pasaulį. Lietuvoje jis viešėjo 1991, 2001 ir 2013 metais. Per antrąjį J.Šv. Dalai Lama XIV vizitą 2001 m. jam buvo suteiktas Užupio respublikos garbės piliečio vardas.

Paskaitą „Laimės menas“ Jo Šventenybė Dalai Lama XIV skaitys anglų kalba, tačiau bus sinchroninis vertimas į lietuvių ir rusų kalbas. Dvasinio lyderio vizito Lietuvoje organizatoriai prašo žiūrovų, kuriems bus reikalingas sinchroninis vertimas, su savimi turėti ausinukus.

Bilietus į šią paskaitą galima įsigyti ČIA