Kultūros naktis Tibeto skvere: Domantas Razauskas, gongai, tibetiečių pasakos

20160331_192808_HDRNaktį iš birželio 15 į 16 d. Tibeto skvere bus sekamos tibetietiškos pasakos, skambės gongai bei Domanto Razausko dainos.

Šių metų Kultūros naktis Tibeto skvere bus ypatinga. Kelias dienas prieš (birželio 13–14 d.) Vilniuje lankysis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV, o birželio 15 d. minimos aštuntosios Tibeto skvero įkūrimo metinės. Tad Kultūros naktis – simboliškas šių dviejų įvykių vainikavimas.

Vilnių ir Tibeto sostinę Lhasą skiria 6 tūkts. kilometrų. Per vieną naktį juos galima įveikti padedant kultūrai ir menui – tereikia žengti į kitą krantą, už upės, ir atsidurti Užupyje.

Kultūros nakties programą apie 21 val. pradės gongų muzika, kurią atliks gongų meistras, garso terapijos pradininkas Lietuvoje Raimondas Binkauskas.

Tarp muzikos garsų įsiterps tibetietiškos pasakos iš ciklo „21 pamokantis pasakojimas“. „Stebuklingojo numirėlio“ (sanskr. vetalos, tib. rolango) įvaizdis siejamas su sena Indijos ir Tibeto budistų tantrine praktika, kurios metu mantromis būdavo laikinai atgaivinamas mirusio žmogaus kūnas. Rolangas bebaimiam tantristui suteikdavo magiškų galių, kurias tas panaudodavo kitų būtybių gerovei. Ilgainiui indai ir tibetiečiai „stebuklingąjį numirėlį“ apipynė legendomis, baisiomis istorijomis, pasakomis ir susiejo su įžymiaisiais budizmo Mokytojais – Nagardžuna (Ludupu) ir Čandrakirčiu (Davadagpu).

Šios „numirėlio istorijos“ išsiskiria tuo, kad yra ypač pamokančios stokojantiems ryžto, atkaklumo, tvirtybės ar drąsos. Jų klausantis būdavo patariama laikytis trijų pasižadėjimų: nenutraukti pasakos, net jeigu ją žinai, klausytis įdėmiai, o pabaigoje – susimąstyti…

Šias tibetiečių pasakas skaitys aktorius Kristupas Kavaliauskas (iš tibetiečių kalbos pasakas išvertė Algirdas Kugevičius).

Apie 23 val. Domantas Razauskas pakvies į savo autorinį koncertą. Šis charizmatiškas muzikantas niekada nepraleidžia progos pagroti Tibeto skvere, nes, anot jo, „tai proga priminti apie šią vietą, o kartu, žinoma, ir apie Tibetą bei jo kultūrą. Priminti taikiai – muzika ir eilėmis…“

Apie 21 val. – gongų muzika ir tibetiečių pasakos

Apie 23 val. – Domanto Razausko koncertas

2018/06/06