Tapkite 2019 metais vyksiančios parodos „BOD (Tibetas)“ dalyviais

93aa5a9960a31a4a0502352f52ccf25c28faf6551959 metų kovo 10 dieną Tibete prasidėjo nacionalinis sukilimas prieš šią kalnų šalį okupavusią komunistinę Kiniją. Ginkluotas pasipriešinimas baigėsi sukilėlių pralaimėjimu ir Tibeto dvasinio lyderio bei politinio vadovo Dalai Lamos XIV (Jo Šventenybės Tenzino Giatso pasitraukimu į kaimyninę Indiją).

Minėdami 60-ąisias šių įvykių metines ir moraliai palaikydami savo laisvės taikiomis priemonėmis iki šiol siekiančią tibetiečių tautą, kviečiame Jus dalyvauti 2019 metų kovą Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje erdvėje „Krematoriumas / meno krosnys“ rengiamoje parodoje BOD (Tibetas).

Parodos pavadinimas BOD tibetietiškai reiškia pačios šalies – Tibeto pavadinimą. Tad pagrindinė parodos idėja yra skirta Tibeto šaliai ir laisvę mylinčiai tibetiečių tautai. Vis tik iš menininkų tikimės ne tiesmukų politinio įvykio ar kultūrinio fenomeno (kalbame apie savitą tibetiečių kultūrą, įkvėpusią jau ne vieną Vakarų ir konkrečiai Lietuvos menininkų ir kultūrinininkų generaciją – šiame kontekste paminėtini Jurgos Ivanauskaitės ar Pauliaus Normanto vardai), bet asmeninių pamąstymų kalnų ir laisvės, Budos ir tradicijų, smurto ir taikaus pasipriešinimo temomis. Tinka viskas, kas tiesiogiai ar netiesiogiai, metaforų ir simbolių kalba siejasi su Tibetu ir laisvės idėja.

Ko iš Jūsų tikimės:

  • Jūsų patvirtinimo, kad dalyvaujate parodoje (kreiptis žemiau nurodytais kontaktais)
  • Jeigu žinote, kas norėtų ir galėtų dalyvauti šiame projekte – Jūsų rekomendacijos kuratoriui ar pačiam autoriui (kad kreiptųsi į kuratorių)
  • 1 kūrinio (tai gali būti objektas ar paveikslas, eilėraštis ar video filmas etc.)
  • kūrinį reikia sukurti iki 2019 metų vasario mėnesio ir pranešti apie tai kuratoriui
  • iki vasario 16 dienos kūrinį reikia atgabenti į VDA parodų sales (222 kabinetą – VDA muziejaus tarnybines patalpas)
  • atvykti į parodos atidarymą (numatomas laikas – kovo 8 diena, penktadienis, 18 val.)

Parodos vieta: VDA parodų erdvė „Krematoriumas / meno krosnys“. (Adresas: VDA Senųjų rūmų 2 kiemas, Maironio g. 6, Vilnius)

Parodos kuratorius Vidas Poškus

tel. 867347086

el. paštas vidas.poskus@vda.com