Akreditacijos suteikimo tvarka Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito renginiams

Nuotrauka bernardinai.lt. Spauda
Rugsėjo 11–14 d. Vilniuje lankysis Nobelio taikos premijos laureatas, Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Jo Šventenybė dalyvaus įvairiuose renginiuose. Spaudos atstovai, norėdami į juos patekti, privalo gauti Organizacinio komiteto akreditaciją (ją žyminčią kortelę).

Esant ribotam vietų skaičiui skirtingose erdvėse (renginiuose), kuriose lankysis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV, spaudos atstovų skaičius jose ribojamas. Pirmenybė teikiama vizito informaciniams rėmėjams, nacionaliniu mastu veikiantiems informaciniams kanalams, internetiniams dienraščiams. Teikiamos 3 lygių akreditacijos (žr. žemiau esančią lentelę).

Dalis informacijos yra konfidenciali, todėl jos iš anksto negalime pateikti. Ji bus pateikta konkrečiam asmeniui, dalyvaujančiam renginyje. Jo Šventenybės interviu yra suderinti iš anksto ir jokie nauji pasiūlymai nebebus svarstomi. Galimybė užduoti klausimus akredituotiems spaudos atstovams bus suteikta spaudos konferencijoje.

Data, laikas Vieta, renginys Komentarai Akreditacijos tipas
Rugsėjo 11 d. trečiadienis Pasitikimas oro uoste Patekti galės tik dalis akredituotų fotografų ir operatorių. Apie galimybę jie bus informuoti asmeniškai. Data ir laikas bus pranešti tik jiems. Jo Šventenybės interviu nebus duodamas. 1, 2, 3 lygiai (dalis operatorių ir fotografų)
Rugsėjo 11 d. trečiadienis Pasitikimas viešbutyje Laikas ir vieta bus pranešama tiems, kurie išsakys norą dalyvauti. 1, 2 lygis
Rugsėjo 12 d. ketvirtadienis09.00-09.45 Spaudos konferencija VDA Gotikinėje salėje (Maironio g. 6). Prašome atvykti bent 15 min. anksčiau. 1, 2, 3 lygiai
Rugsėjo 12 d. ketvirtadienis09.55-11.15 Apsilankymas LR Seime. Turintys LR Seimo akreditacijas
Rugsėjo 12 d. ketvirtadienis13.00-14.15 Susitikimas su religinių bendruomenių, politikos, meno, kultūros, vizito rėmėjų atstovaisVilniaus rotušėje.Jo Šventenybė kalbės tema „Socialiniai, ekologiniai ir moraliniai iššūkiai moderniame pasaulyje“. 1, 2 lygis
Rugsėjo 12 d. ketvirtadienis14.30-15.00 Skulptūros „Mandala“ atidengimas Tibeto skvere, Užupyje. Mandalos griovimo ceremonija bus transliuojama tiesiogiai Tibeto skvere per ekraną. Akreditacijos nereikia
Rugsėjo 12 d. ketvirtadienis15.00-15.15 Mandalos griovimas Užupio menų inkubatoriuje. 1 lygis
Rugsėjo 13 d. penktadienis12.30-14.00 Paskaita „Kelias į Taiką ir Laimę Globalioje visuomenėje“ Siemens arenoje.  Reikalingi specialūs barkodai. Jie išduodami konkrečiam atstovui – būtina nurodyti jo vardą ir pavardę. 1, 2, 3 lygiai

Akreditacijos suteikimas

Dėl akreditacijos suteikimo gali kreiptis asmenys, dirbantys oficialiam viešosios informacijos rengėjui ar skleidėjui. Oficialiu informacijos rengėjas ar skleidėjas laikomas, jei jis nurodomas LR Kultūros ministerijos pateikiamoje „Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazėje“.

Dėl akreditacijų suteikimo gali kreiptis viešosios informacijos rengėjo administracija, nurodydama konkrečių asmenų, kuriems reikalinga akreditacija, duomenis arba asmuo individualiai, užpildęs akreditacijos formą (žr. prisegtą failą).

Užpildytą akreditacijos prašymo formą siųsti el. p. rita.norvaisaite@bef.lt nuo rugpjūčio 19 d. iki rugpjūčio 30 d., laiško temos lauke nurodžius „Akreditacija DL“. Registracijos laikas jau baigėsi. Dėl akreditacijos prašome kreiptis į nurodytą asmenį. Akreditacijos suteikimo negarantuojame. Apie patvirtintą registraciją, suteiktą akreditacijos tipą bei pagamintą akreditacijos kortelę informavome el. paštu. Atsiimti pagamintas akreditacijos korteles bus galima rugsėjo 6 d. – rugsėjo 10 d. VšĮ Baltijos aplinkos forume (Užupio g. 9/2-17) darbo dienomis 8-17 val. Atsiimant akreditacijos kortelę, būtina pateikti dokumentą, įrodantį asmens darbo santykius su viešosios informacijos skleidėju ar rengėju (darbo pažymėjimas ar kt.).

Spaudos atstovas, gaudamas akreditacijos kortelę, įsipareigoja atlikti tik su visuomenės informavimu susijusius veiksmus, klausyti organizatorių nurodymų ir elgtis pagal etiketą, kaip to reikalauja Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV statusas.

Sprendimą dėl akreditacijų suteikimo Organizacinio komiteto pritarimu priima Atstovas spaudai.

 

Renginių metu, žurnalistas privalo matomoje vietoje nešioti akreditacijos kortelę. Be akreditacijos kortelės spaudos atstovai (filmuotojai, fotografai, reporteriai,  žurnalistai, etc.) į nurodytus renginius nebus įleidžiami.

Pametus akeditacijos kortelę, kreiptis į Atstovą spaudai ne vėliau kaip likus dienai iki renginio, į kurį norima patekti.

Spaudos atstovai, neturintys akreditacijos, galės laisvai lankytis Tibeto kultūros dienų renginiuose rugsėjo 7–23 d., stebėti Tibeto vienuolių atliekamą smėlio Mandalos pylimą rugsėjo 7–11 d. Užupio menų inkubatoriuje, rugsėjo 12 d. 14.30 val. dalyvauti skulptūros „Mandala“ atidengime Tibeto skvere.

Viso vizito metu renginius, kuriuose lankysis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV, fotografuos Organizacinio komiteto fotografas. Nuotraukas, kurios bus viešai prieinamos svetainėje http://www.freetibet.lt ir https://www.facebook.com/pages/Lietuva-Tibetui/285418360426?fref=ts, bus galima publikuoti bei laisvai skelbti kituose informacijos platinimo kanaluose, pateikiant nuorodą į  http://www.freetibet.lt.

__________________________

Dėl akreditavimo tvarkos ar kitų visuomenės informavimo klausimų kreiptis į

Rita Norvaišaitę

tel. nr. 8 6 223 7720, 85 215 9288

el. p. rita.norvaisaite@bef.lt